#zuzetazkusila
21/03/2017
Špejle
Najít v Praze dobrý tapas bar už není zdaleka tak těžké, jako před pár lety. Přesto se Špejle svým konceptem i úrovní vymyká. Poprvé jsme podnik na legendární adrese Jindřišská 16, 111 50 vyzkoušeli v rámci datenight, podruhé jsem zašla na dámskou jízdu a potřetí na narozeninovou večeři ve dvou. A s každou návštěvou jsem se ujistila, že i tentokrát vzniká v Jindřišské legenda.


Koncept tapas zřejmě netřeba představovat, i ve Špejlích si ve formě miniporcí můžete vybrat z teplých i studených předkrmů, hlavních jídel a dezertů. Čím se podik odlišuje je to, z čeho vznikne váš finální účet. V každé porci je zapíchnuta špejle, které v průběhu večera sbíráte do magnetického kalíšku uprostřed stolu. Každá má hodnotu 29Kč. Na konci gurmánského zážitku tak stačí jen spočítat odložená dřívka. 
Jednoduchý a skvělý nápad, který se navíc dočkal bezchybného provedení. Mnohé napoví už to, že majiteli jsou zakladatel Bugsy's baru Václav Vojíř a jeho pravá ruka Honza Braniš, doplněné dvojicí Jan Boroš (Phenomen) a Josef Pleskač (Potrefená Husa). 
Ačkoliv se jedná o tapas bar, nečekejte pouze baskické či středomořské menu. Na špejli si můžete uzít i tlačenku s cibulí, řizek s bramborovým salátem, nebo poctivý hamburger. 
Při každé návštěvě jsem si poskládala úplně jiný chuťový zážitek a každou jsem si užila. Bonusem pro ty, kdo v jídlením lístku hledají hlavně sloupeček alergenů, je neuvěřitelně milá a vstřícná obsluha, která témeř jakýkoliv pokrm do několika minut připravila podle potřeby, v našem případě bez čísel 1 a 7, aniž by tím utrpěla chuť či prezentace jídla. 
Vrátíme-li se ke jménům zakladatelů, nikoho nepřekvapí nabídka zajímavých míchaných drinků a kvalitního vína.
Pro tip: pokud máte na úvod večera rádi bublinky (případně na závěr večera nebo vše mezi tím), jděte do českého sektu Kraus, připravovaného champagne metodou. Je jen o 50Kč na lahev dražší než prosecco a je to skvělý zážitek! 
Bistro je ve skvěle dostupné lokaci a interiér je designový, ale příjemný a útulný. Pokud váháte, kam příště vyrazit na rande, s kolegy, s maminkou nebo na rychlý oběd, jděte sem. Protože Špejle bude vším, čím si budete přát. 


http://www.spejle.eu
Otevřeno denně 8.00 - 23.006