#zuzetazkusila
18/04/2017
4 radosti do startu
S přicházejícím jarem nejen, že všechno kvete, ale taky pořád někdo rodí. (Ano, vím, že to není jarem, ale věkem.) A protože svým blízkým asi nechcete dávat balíky plen nebo dětskou lahvičku plnou vodky ( i když obojí se vždycky hodí), mám tu několik návrhů, jak to dělat lépe. A že za třemi ze 4 uvedených tipů stojí ženy na mateřské, je opravdu náhoda!


Mimi Concept — důkaz, že dárek může být krásný i praktický. A taky příklad podnikavých holek na mateřské, které nemohly v ČR najít ideální verzi něčeho, co je v zahraničí běžně k dostání. Prvním produktem – a mojí jasnou volbou pro novorozence – byla hnízdečka z certifikované bio bavlny, ve vkusných barvách a bez infantilních vzorů. Dárek, který rozhodně nezůstane ve skříni ani nepůjde o dům dál. Využíváme ho na cesty, protože díky němu je Matilda kdekoliv ve svém. Pomáhalo nám také s polohováním a nyní usnadňuje přechod ze sidebed do klasické postýlky. Snadno se pere a vypadá pořád jako nové. Nyní do sortimentu přibyly také promyšlené mantinely do postýlek, které se provlékají pod prostěradlem a tudíž se vám na nich dítě neoběsí ani nebudete věčně hledat zapadlý dudlík. Skvělý design je samozřejmostí. V červnu dojde i zavinovačky a spací pytle. Produkty najdete buď online, nebo v nově zrekonstruovaném 4. patře OD Kotva. 
www.mimiconcept.cz


Petit Bateau
 — "50 % lásky a 50 % bavlny". Tradiční francouzská značka dětského oblečení, která brzy oslaví sté narozeniny, se proslavila ikonickým námořnickým vzorem. Jejich oblečky nosí například prince George a snad každý francouz má dětství spojené s jejich zářivě žlutou pláštěnkou. Do Čech ji přivezla – jak jinak – máma dvou malých dětí, která ji znala ze zahraničí. Já jsem ocenila, že jako jedni z mála mají také velikosti 44 a drží se jednoduchých barev a vzorů. Oblečky jsou neuvěřitelně měkkoučké a ani po mnoha praních se to nemění. Rychle schnou a téměř není potřeba je žehlit. Na českém trhu jsem neobjevila nic kvalitativně srovnatelného. U nás jsou všechny nezapomomenutelné chvíle, jako cesta z porodnice nebo narozeniny, spojeny s proužky a malou loďkou. Bonusem pro milovníky módy je řada pro dospělé. Já si k narozeninám udělám radost legendárním pruhovaným tričkem, které Karl Lagerfeld oblékl Claudii Shiffer pod kostýmek Chanel.
Nakupujte online nebo v pasáži Myslbek.
www.petit-bateau.cz

Monogram baby
 — další česká značka, která vznikla díky "nudě" na mateřské. Náramky se zlatým monogramem jsou ideálním dárkem jak pro děti, tak pro rodiče. Písmena ze 14 karátového zlata jsou zpracovány ručně a dostupné v bílé, zlaté i růžové variantě. Pro děti jsou navlečeny na pravém hedvábí, které je pevné a přitom nikde netlačí a rychle schne, pro rodiče je varianta na zlatém řetízku nebo na unisex šňůrce. U nás to dopadlo klasicky – náramky dostaly holky a nosím je já. Náramek nesundávám a bez úhony se mnou zvládá všechny činnosti - uchycení písmen je pevné a kvalitní a přesto vypadá dobře. 
www.monogrambaby.cz

The birth poster
 — pro mě neuvěřitelný objev designového, a přitom velmi osobního dárku. Aneb vaše miminko v reálné velikosti jako obraz nebo plakát. V online formuláři vyplníte jméno, datum a čas narození a hlavně míry dítěte, vyberete si z 6 možných variant kresby a polohy a během několika dní obdržíte skicu novorozence v měřítku 1:1. U nás se "portréty" holek staly dominantou obýváku.
www.thebirthposter.com
18