#eventholka
24/04/2017
Stop making stupid people famous
Článek o České Miss a fakt, že jsem před 5 lety nechala vyvést Ornellu Štikovou z Plesu v Opeře, mi zřejmě zajistil image neohrožené komentátorky nešvarů v českém showbusinessu a veřejném prostoru. Mnoho z vás mi proto posílá tipy na další povedené postavičky a události, o kterých bych měla napsat. Fakt moc díky! ☺


Nevím, jak jsem doteď mohla žít například bez znalosti módní značky Agáty Hanychové (člověka bez jakéhokoliv elementárního vkusu), dokonce jsem se prokousala i množstvím českých youtuberů (a upřímně doufám, že moje děti budou radši sportovat – i když tím určitě nic nevydělají, pokud budou po mně).
Zajímavé je také upozornění na kvalitu některých velmi čtených českých blogů – jak po obsahové, tak jazykové stránce (jeden cestopis z Kuby, kde se autorka podivuje nad tím, že v obchodech není výběr zboží a dokonce i toaletní papír mají pouze jeden druh, jsem si musela přečíst několikrát, než jsem uvěřila, že se opravdu jedná o stejnou zemi, kde jsem strávila 3 měsíce).
Pravidelně mi také chodí printscreeny "anglicky" psaných statusů a popisků na Instagramu – ne vážně, proč to děláte, když anglicky neumíte a sleduje vás z 90 % české publikum??Někdo mi dokonce navrhoval, ať napíšu o Zemanovi, Babišovi, Ovčáčkovi... Já se o politiku zajímám a politickým tématům se rozhodně nebráním, ale tuhle svatou trojici se snažím nekomentovat. Ze stejného důvodu, z jakého nebudu psát o výše navrhovaných lidech a z jakého jsem Ornellu musela vyprovodit z opery.
Protože věřím v motto: Stop making stupid people famous (jasně, ale ono se to česky fakt nepoužívá – možná proto, že se tím neřídíme ☺).
Je to vlastně klasický postup bulváru – vytvořme z někoho tzv. celebritu a potom se pojďme divit a kritizovat, že se o něj někdo zajímá a že ho lidé znají, když přece "nic nedokázal". Typickým příkladem je Veronika Kopřivová, aktuální přítelkyně Jaromíra Jágra. Ta holka se nikoho neprosila, aby se o ní psalo, ačkoliv s tím samozřejmě musela počítat. A máme tu uměle vytvořenou kauzu o její kariéře striptérky (umělá je ta kauza, ne ta kariéra). Jak nám proboha taková špína může sahat na naše národní zlato? Co si o sobě vůbec myslí? A ještě si dovoluje zveřejňovat fotky z Ameriky a s #JJ68. Skandál. Realita je přitom úplně jednoduchá – žije s Jágrem, protože Jágr si ji vybral a chce s ní žít. Zřejmě mu nevadí, že dělala striptérku nebo že není členkou Mensy (pro připomenutí, vždyť je to hokejista!!!). Jágr žije v USA. Fotky jsou tudíž s Jágrem a z USA. Konec příběhu.
Stejný model následují všichni diskutéři a kritici ať už politiků nebo bulvárních hvězdiček – každou zmínkou, i tou negativní, jim dopřávají prostor, upozorňují na ně, šíří jejich jméno. Přitom, kdo nikdy neslyšel poučku, že negativní reklama je taky reklama?
Já to dělat nebudu. Svůj názor na politiku vyjadřuji už mnoho let jednak aktivním členstvím a taky u každých voleb. Svůj názor na špatné blogy vyjádřím tím, že je nebudu navštěvovat a sledovat. Svůj názor na český showbusines tím, že nebudu číst bulvár.
Je to poměrně jednoduché, dělá to život příjemnější a udělat to může každý – vybírejte si své vlastní bitvy. V době, kdy všichni až bláznivě přemýšlíme, jaké jídlo konzumujeme a co si pouštíme do těla, abychom žili déle a lépe, pořád vůbec nepřemýšlíme o tom, jaký obsah si pouštíme do hlavy. Pokud si myslíte, že si zasloužíte to nejlepší, začněte u toho. Nedávejte prostor myšlenkám a lidem, kteří za to nestojí.
Stop making stupid people famous.

145