#matkazuzeta
06/12/2017
DARUJTE LEPŠÍ START
Mám doma dvě krásné, zdravé děti a každý den si uvědomuji, že to tak nemuselo být. 
Děkovat můžu z části intuici, ale především lékařům, sestrám a porodním asistentkám, kteří nás provedli naprosto nečekanou a novou životní situací od první vteřiny, která Matildě zachránila život, až po propuštění domů o 42 dnů později, s váhou 2000 g.  
Od té chvíle mám pocit, že je potřeba také nějak vracet péči a energii, které se nám dostalo. 
Ted' do toho můžete jít se mnou.


Když jsme vloni v listopadu přisli s akcí "Daruj nejmenší brnění pro největší bojovníky",  ani v nejmenším jsme si nepředstavovali takovou vlnu pomoci a nadšení, kterou jsme od vás dostali. Nebylo pochyb, že letos projekt zopakujeme. Byla vůle na obou stranách, byly nové nápady a samozřejme ze strany ÚPMD také zájem a mnohem aktivnější zapojení. 

Bohužel, pomáhat není vždycky tak snadné, jak by se mohlo zdát, zejména pokud jste jednotlivec a ne firma nebo neziskovka či fond. Narazili jsme na limity spojené s rekonstrukcí eshopu, změnami v účetnictví, EET a zároveň přijímání finančních darů ze strany porodnice. Myšlenku Brnění rozhodně nevzdáváme, ale momentálně je odložena. 

A protože se mě 17. listopadu, na Mezinárodní den předčasně narozených dětí, mnoho z vás ptalo, jestli je i letos možnost pomoci, a posílali jste mi svoje příběhy, našli jsme společně s doktorkou Šaňákovou jinou cestu. 

Tady najdete online seznam přání věcí, které by ocenilo oddělení Interemediární péče a oddělení Rehabilitace a Rizikové poradny. 
Není potřeba žádná registrace, stačí si vybrat, označit u dané položky počet kusů, které můžete pořídit, zakoupit je a poslat na adresu: 

ZUZETA
V Tišině 3
160 00 Praha 6 

Na začátku ledna vše doneseme do ÚPMD a budeme doufat, že radost budou mít oni, vy, my a především rodiče předčasně narozených miminek. 
Pojďte do toho se mnou. Darujte lepší start. 

6