#zuzetazkusila
10/04/2018
#amazingcesko: Olomouc

Ať už máte děti nebo ne, občas se stane, že v každodenním shonu a stereotypu najednou vůbec není čas ani energie na péči o vztah, zájem o toho druhého, že člověk neplánuje dál než k dalšímu nákupu a má pocit, že se nemá na co těšit. A ano, stává se to i těm největším expertům na rande.            

A tak jsme se koncem zimy  rozhodli, že si udělámekozelný víkend na nějakém kouzelném místě a vydali se na víkend do Olomouce.


Bez dětí. Sami dva. Čímž se nám podařilo propojit hned dvě naše mise – Tomášův cíl: víc poznat a procestovat různé kouty republiky a můj cíl: strávit víkend bez dětí.
A vyhrabat ze záplavy hraček, plen, dětských potřeb a seznamů úkolů k rekonstrukci domu zase nás dva.
Naše požadavky nebyly náročné – spát, spát, jíst, spát, být spolu, relaxovat.
Najít hotel, který se prezentuje jako wellness, není zas takový problém. Problém většinou je kvalita služeb a to, jak ono wellness funguje reálně.
Po několika předchozích zklamáních jsme byli fakt obezřetní. Naše volba nakonec padla na hotel Theresian v centru Olomouce, který jsme objevili díky Amazing places. A rozhodně jsme nelitovali. Theresian má ten typ nenápadné krásy a elegance, kde každý detail ukazuje kvalitní a poctivé provedení. Není to žádný instagramový počin, kde by každý záběr sbíral stovky lajků, je to velkorysý, funkční a luxusní prostor. Velký vzdušný pokoj s nádhernou dřevěnou podlahou nás nadchl na první pohled. Postel na první dotek.


Naše nadšení (a možná i únava) byla tak velká, že jsme se první večer rozhodli nikam nevyrážet a na večeři zajít "jen" do hotelové restaurace. O té jsme se během naší poctivé připravy nikde nic moc nedočetli a o to víc jsme byli překvapeni – všechna jídla byla skvělá, výběr vín uspokojil i mého náročného muže a jejich signature žebra byla nejlepší, jaká jsme kdy jedli. Nastavená laťka vydržela i druhý den ráno při snídani, kde kromě standardního výběru figurovala například tlačenka. Morava je prostě skvělá☺

Hotelové spa s několika typy saun, páry a výřivkou bylo skvělou předehrou pro příjemnou fyzioterapeutickou masáž. Kdo to má raději tvrdě a silou, asi by úplně uspokojen nebyl, na mě to bylo tak akorát. A i když se nám z hotelu vlastně vůbec ven nechtělo, protože splňoval všechny naše představy o ideálním víkendu, měli jsme na seznamu ještě pár tipů k prozkoumání.

Hostel a bistro Long Story short byste při vaší návštěvě rozhodně neměli minout. Je tu nejen krásné designové prostředí, ale také mají skvělé snacky a drinky. A terasu! Během naší návštěvy začal zrovna hustě padat sníh a mezi vločkami přicházel posedět i rabín Sidon.A poslední povinná zastávka v Olomouci? Bezpochyby Entrée. O téhle restauraci toho bylo napsáno a řečeno už tolik, že ji pověst její i šéfkuchaře Přemka Forejta předchází. Což může být někdy na škodu, všichni víme, jak to dopadá, když jsou příliš vysoká očekávání. Za mě – lepší zážitek než v michelinském Fieldu a i kdyby to měl být jediný důvod, proč do Olomouce vyrazit, je to dostatečný důvod.


Zpětně to byl jeden z nejlepších víkendů, jaký jsme zatím letos zažili. Užili jsme si jeden druhého, hodně jsme si povídali, objevovali nové věci.
A rozhodně k tomu přispěly 2 faktory – že nás na hotelu nic neštvalo, neprudilo, nerušilo naši pohodu a atmosféru. ( A při pohledu na web nebo instagram Amazing places začínám být optimista, že takových míst je v ČR víc!) 
A za druhé – a to především – že lidé na Moravě mají zřejmě jiný genetický fond, protože jsou neustále všichni příjemní, ochotní a usměvaví. A ne proto, že je to ve službách povinnost. Prostě proto, že jsou.
Zkusila jsem tenhle přístup importovat do Prahy. A hele, polovina lidí si myslí, že jsem turista. Ta druhá polovina, že jsem z Moravy.

16