#zuzetazkusila
11/03/2018
FaceApp
Tenhle týden jsem ve stories upozornila na existenci aplikace FaceApp a strhla se šílená smršť. Jako bych prozradila nejstřeženější tajemství českého instagramu a showbusinessu. Podle počtu blokací a uražených reakcí, mají naše tzv. Áčkové celebrity opravdu hodně co na práci. Bohužel nepochopili, že vůbec nešlo o osobní útok na nikoho. Šlo mi jen o to ukázat, že prostředí instagramu je iluze, v některých případech naprostá lež.


Každý chceme někdy vypadat líp, vsichni občas použijeme filtr - a kdo tvrdí, že ne, ten filtruje dodnes. Ale proč krásné ženské chtějí vypadat jinak než jak vypadají? K čemu jsou komenty "tady vám to sluší, vůbec si nejste podobná"? Není to spíš urážka? Proč toužit po tisícovkách lajků za lež? A na druhou stranu - ty tisícovky lajků opravdu chtějí okolo sebe vidět jen unifikovanou krásu, čtyřicátnice bez jediné vrásky, s totožným makeupem a rysy? Na jednu stranu houfně lajkujeme a sledujeme stránky typu @zanormalniholky , na druhou stranu mají největší sledovanost profily, které úplně rezignovaly na zajímavý a pravdivý obsah.
Aktualni FaceApp trend je lež. Nic jiného než lež. Pobavit se tím a přiznat to je v pohodě. Nechat lidi pod svou fotkou diskutovat, jestli má dotyčná nové obočí nebo je odpočata z dovolené, je směšné.
Já budu i nadále radši, když mě na ulici poznáte.

12